Alkohol i papierosy

Pomijając te aspekty, należy zastanowić się również nad tym, że dziecko poprzez jedzenie zdobywa ogromną władzę nad rodzicami, ponieważ nikt nie może go zmusić, by coś zjadło lub się czegoś napiło. W krytycznej sytuacji może ono zwymiotować wszystko to, co udało się w nie wmusić.
Matki czują się wtedy – co ich dzieci natychmiast zauważają – zupełnie bezsilne i bezradne, a przy tym zamartwiają się, jeśli ich dzieci przestająjeść, że szkodzi to nie tylko ich zdrowiu, ale w skrajnych przypadkach grozi nawet śmiercią. Jest wiadome, że przemoc i władza wzbudzają w innych dążenia do odwetu – stosując jeszcze większą przemoc i władzę. Jeśli dzieci zbytnio boją się otwartego demonstrowania swojego protestu albo też zbyt często doświadczyły tego, że nikt ich nie słucha, wtedy może dojść do pośrednich protestów, polegających na samozniszczeniu. W przypadku poważnych form anoreksji lub bulimii trzeba natychmiast szukać fachowej pomocy, ponieważ dotyczy to daleko posuniętej choroby duszy.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)