Symptomy ciała

Jestem zawsze poruszona do głębi, gdy widzę, jak ciężko pracują niektórzy ojcowie, by umożliwić swojej rodzinie byt materialny. Przy tym inwestują całą swoją energię, tak że nie posiadają już żadnych rezerw, aby po pracy poświęcić czas swoim rodzinom. Rodzina jest wtedy nieszczęśliwa: ojcowie, ponieważ są tak bardzo zmęczeni; matki, które skarżą się na ciągłą nieobecność swoich mężów; i dzieci, ponieważ tęsknią za swoim tatą.
Zbyt łatwo zapominamy, że poczucie naszej wartości wzrasta nie dzięki zewnętrznym atutom, lecz dzięki miłości, uwadze i chwilom, jakie inni nam poświęcają. Dzieci doświadczają obecnie, bardziej niż kiedykolwiek dotąd, że pieniądze i wszystko, co można za nie kupić, są ważniejsze i cenniejsze niż czas spędzony w ich towarzystwie. Z tego powodu czują się mnie warte niż nowy samochód, próbują więc wzmocnić poczucie własnej wartości dobrami materialnymi. Często dzieci również kradną – zarówno pieniądze, jak i przedmioty aby przechwalać się przed innymi lub też „zaoferować” coś swoim przyjaciołom. Tutaj znów naśladują postępowanie dorosłych. W zwierciadle tym każdy może rozpoznać samego siebie, jeśli tylko chce to uczynić.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)