Sytuacja socjalna rodziców

Czy pierwsze dziecko było przyczyną zawarcia małżeństwa? Czy jego rodzice chodzili wtedy jeszcze do szkoły lub studiowali? Czy mieszkali u swoich rodziców? Drugie dziecko być może urodziło się w lepszej pod względem materialnym sytuacji i w bardziej zadowolonej rodzinie. Ale może związek między rodzicami skomplikował się i pogorszył, dlatego chcieli tego dziecka jako „próby pojednania”. Wszystko to znajduje odbicie w naszym związku z dziećmi. Ale również wśród rodzeństwa należy zwrócić uwagę na różne aspekty, które wynikają z panującej wśród niego hierarchii.
Wiadomo, że młodsze dzieci uczą się od starszych i dlatego o wiele wcześniej zaczynają chodzić, pisać, czytać i liczyć. Może to prowadzić do kompleksów niższości u starszego rodzeństwa, jeśli młodsze dziecko będzie wciąż stawiane za wzór.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)