Uczucia młodych ojców

Wyda się być może znajomy męskiej części czytelników: Czteroletniego Filipa Alberta rodzice zgłosili na terapię, ponieważ moczył się w nocy i nie kontrolował często oddawania stolca. Ten niezwykle wrażliwy i bardzo inteligentny chłopiec pokazywał w trakcie zabawy wciąż takie sytuacje, w których mały ludzik tkwił między dwoma, zwalczającymi się nawzajem frontami. Był on bezbronny i zdany na łaskę i niełaskę walczących stron.
Co to mogło oznaczać? Oboje rodzice sprawili na mnie wrażenie zrównoważonych i inteligentnych, intensywnie zajmowali się wychowaniem swoich dzieci, dużo czytali. Dlatego tym bardziej byli bezradni i nie potrafili w żaden sposób wyjaśnić sobie dziwnego zachowania syna.
Przypomnienie historii życia ojca ujawniło, że po rozstaniu rodziców, w wieku czterech lat został niespodziewanie opuszczony przez matkę. Jeszcze przed tym wydarzeniem – jak przypomniał sobie na podstawie opowiadań sąsiadów i przyjaciół jego rodziców – matka wielokrotnie zamykała go na klucz w zimnym i ciemnym pomieszczeniu, chociaż chłopiec bardzo bał się ciemności.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)