Zakupy

Oczywiście, nie chcę przez to powiedzieć, że rodzice muszą kupować dziecku wszystko, na co ono ma ochotę – wręcz przeciwnie! Bardzo pomocne jest wspólne oglądanie z dzieckiem reklamy i rozmowa z nim na temat trików, mających na celu zwiększenie sprzedaży danego produktu.
U małych dzieci chodzi przede wszystkim o kuszące słodycze, u starszych zaś – o zabawki, markowe ubrania i oprogramowanie. Jednocześnie dorośli, zwłaszcza rodzice, powinni zastanowić się nad tym, jaką wartość mają dla nich dobra materialne. Może „osiągają” od czasu do czasu szczęście, kupując na kredyt, a więc za pieniądze, których nie mają, dobra mające im dać poczucie zadowolenia? A może „kradną” swoim dzieciom czas, w którym zarabiają pieniądze, nawet jeśli nie potrzebują ich już do normalnego życia? Nie mam tutaj na myśli pracy zawodowej, wykonywanej z radością, bowiem wtedy przekazujemy dzieciom coś niezwykle ważnego: że praca może sprawiać przyjemność. Chodzi mi o tę pracę, dzięki której chcemy wejść w posiadanie jeszcze większego – i często zbędnego – luksusu materialnego. W tym przypadku pokazujemy dzieciom, że dobra materialne są niezwykle ważne, że na zarabianiu na nie spędzamy większą część naszego życia, i że są one nawet ważniejsze niż czas spędzony z dzieckiem.

Witaj na moim serwisie! Znajdziesz tutaj wiele artykułów dotyczących edukacji. Wpisy, które tutaj zamieszczam mam nadzieję, że Cie zainteresują i zostaniesz moim czytelnikiem na dłużej. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)